تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1400 - 20:43
کد خبر : 3289

افزایش تورم بخش تولید

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور  نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ١٤٠٠ به ٧٣,٠ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٦٧.٥) ٥.٥ واحد درصد افزایش داشته است.

نرخ تورم تولیدکننده اعلام شد

به گزارش تهران خبر؛ در این فصل کم‌ترین تورم فصلی تولیدکننده مربوط به بخش تولید، انتقال و توزیع برق (١,٣ درصد) و بیشترین تورم فصلی مربـوط به بخش معدن (٣٨,٧ درصد) بوده است.

 به گزارش ایلنا از مرکز آمار ایران، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ١٤٠٠ به ١٠,١ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصـل قبل (٩.٨) ٠.٣ واحد درصـد افزایش داشته است. در این فصل کم­ترین تورم فصلی تولیدکننده مربوط به بخش تولید، انتقال و توزیع برق (١.٣ درصد) و بیش­ترین تورم فصلی مربـوط به بخش معدن (٣٨.٧ درصد) بوده است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل کشور  نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ١٤٠٠ به ٧٣,٠ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٦٧.٥) ٥.٥ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان به ازای تولید کالاها و خدماتشان در داخل کشور، در فصل بهار ١٤٠٠ نسبت به فصل بهار سال ١٣٩٩، ٧٣.٠ درصد افزایش دارد. در میان بخش­ های مختلف تولیدی کم­ترین نرخ تورم مربوط به بخش تولید، انتقال و توزیع برق (٣٢.١ درصد) و بیش­ترین نرخ تورم مربوط به بخش معدن (١٥٤.١ درصد) می­ باشد.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٤٠٠ نسبت به دوره مشابه در سال قبل به ٦٠,٤ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٤٦.٧) ١٣.٧ واحد درصد افزایش داشته است. در فصل مورد بررسی، در میان بخش­ های اصلی تولیدی در کشـور، کم­ترین تورم سالانه مربوط به بخش خدمات (٤٢.٠ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به بخش معـدن (١١٢.٣ درصد) است.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.