تاریخ انتشار : یکشنبه 7 شهریور 1400 - 13:23
کد خبر : 2307

کیفیت پایین دسترسی به سامانه 137

عضو شورای شهر تهران در جلسه شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، گفت: روز جمعه به ستاد ۱۳۷ مراجعه کردم و تنها یک نفر در ستاد بود و از آنجا با ۱۳۷ تماس گرفتم و دیدم که بسیاری از مناطق به سامانه ۱۳۷ دسترسی ندارد. علت این قطعی چیست؟
بسیاری از مناطق به سامانه ۱۳۷ دسترسی ندارند

به گزارش تهران خبر، مهدی اقراریان در هفتمین جلسه شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش عملکرد محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با طرح سوالی گفت: در جمهوری اسلامی، گزارش‎های مسئولین روی کاغذ خیلی زیباست اما اگر مرد میدان باشیم و وارد میدان شویم و واقعیت مسائل را در نظر بگیریم، می‏بینیم که واقعیت‎ها با گزارش‎هایی که ارائه می‎شود، بسیار متفاوت است. از جمله این موارد، وضع نظافت شهر تهران است. همچنین گزارشی که درمورد سامانه ۱۳۷ ارائه شد.

وی افزود: من روز جمعه به ستاد ۱۳۷ مراجعه کردم و تنها یک نفر در ستاد بود و از آنجا با ۱۳۷ تماس گرفتم و دیدم که بسیاری از مناطق به سامانه ۱۳۷ دسترسی ندارد. علت این قطعی چیست؟ این گزارش بیشتر شامل مفاهیم بود و لذا روند گزارش‎دهی اشتباه بود. البته در این گزارش به اقدامات هم اشاره شده بود و از این بابت تشکر می‎کنم.

اقراریان ادامه داد: نکته‎ای در خصوص جذب نیروی انسانی در این گزارش وجود دارد و از دکتر جاوید درخواست دارم که جلوی این دسته اقدامات غیر کارشناسی زیرمجموعه خود را بگیرند و اگر جایی هم هست که شورا باید ورود کند. لطفا تذکر دهید که ورود کنیم چون متاسفانه تخلفاتی را مشاهده می‎کنیم. متاسفانه در دوره شورای پنجم انتصاباتی از این دست زیاد داشتیم. وقتی که کسی لیسانس مکانیک دارد و فوق لیسانس مدیریت اجرایی، به دلایلی به کاری منصوب می‎شود که از آن سررشته ندارد و مشخص است که نتیجه چه می‎شود.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: با استناد به بند (ح) ماده ۱۴ وظایف هیئت مدیره سازمان در اساسنامه تدوینی سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری تهران، در خصوص شرایط انتصاب مدیرعامل، برداشت ما اینست که آقای فرجود از روز اول شرایط انتصاب را نداشته است. لذا ضمن تقدیم اساسنامه به پیوست، موضوع بعنوان تذکر به سرپرست شهرداری تهران تقدیم شورای اسلامی شهر تهران می‎گردد. 

وی افزود: در بند (ح) نیز آمده است: انتخاب یک نفر از شاغلین رسمی شهرداری و با سابقه فعالیت حداقل هشت سال سابقه کار قراردادی در شهرداری تهران بعنوان مدیرعامل که با حکم رئیس شورا منسوب می‎شود. بر اساس این اساسنامه ایشان با حکم شهرداری تهران منصوب شدند و خواهشمندم آقای جاوید این موضوع را دنبال کنند. احتمالا کسانی که آقای فرجود جذب کرده نیز شرایطی نظیر ایشان داشتند و کسانی که ایشان عذرشان را خواسته متخصصینی بودند که نسبت به این رویه غلط،  تذکر داده‎اند.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.