تاریخ انتشار : دوشنبه 5 مهر 1400 - 11:16
کد خبر : 5413

رشد اقتصادی تهران 7 درصد می شود

برای تحقق رشد ۸ درصدی کشوری که برای استان تهران هم رقم رشد ۷.۶ درصدی در نظر گرفته‌ شده، لازم است دو عنصر سرمایه‌گذاری و بهره‌وری مورد توجه جدی قرار گیرد
پپگیری دستیابی استان تهران به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی

به گزارش تهران خبر؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه باید ساختار آماری جوابگوی نیازهای برنامه‌ریزی باشد، گفت: دستیابی به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی استان تهران با برنامه ریزی پیگیری خواهد شد.

مسعود شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح برنامه ریزی یکساله برای دستیابی به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی استان تهران گفت: در نظام برنامه‌ریزی و راهبری توسعه کشور، توسعه را بیشتر از منظر تعداد پروژه‌ها می‌سنجیم در صورتی‌که باید به فرآیندها و ساختارهایی که توسعه را شکل می‌دهد نیز توجه کنیم، اصولی همچون سازوکار بازار و مکانیسم عرضه و تقاضا تا بتوانیم توسعه پایدار را ایجاد کنیم. بی تردید آمار و اطلاعات پایه برنامه‌ریزی است و باید ساختار آماری ما جوابگوی نیازهای برنامه‌ریزی باشد و با بازنگری در روش‌های آماری، آمار مورد استناد و جامع در اختیار تصمیم‌گیرندگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای تحقق رشد ۸ درصدی کشوری که برای استان تهران هم رقم رشد ۷.۶ درصدی در نظر گرفته‌ شده، لازم است دو عنصر سرمایه‌گذاری و بهره‌وری مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: در پروژه‌هایی که استانداری تهران اطلاعات اقتصادی آن را در اختیار سازمان مدیریت گذاشته است، می‌توان رقم بهره‌وری را مشخص کرد.

شفیعی با اشاره به اینکه برای تعیین میزان بهره‌وری در پروژه‌ها، تعیین منابع اعتباری آن بسیار مهم است، ادامه داد: در پروژه‌های بخش کشاورزی با تعیین رقم سرمایه‌گذاری و منابع اعتباری می‌توان رقم بهره‌وری را مشخص کرد و لازم است در پروژه‌های مطرح‌شده در استانداری در بخش‌های مختلف که در رشد اقتصادی نقش دارند همچون کشاورزی، معدن، خدمات و صنعت هر پروژه‌ به‌طور مجزا مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران تاکید کرد: لازم است در کنار این تفکیک پروژه‌ها اثرگذاری هر طرح در تحقق رشد ۷.۶درصدی استان مشخص شود و نهادهای متولی هر بخش همکاری لازم را در ارائه اطلاعات لازم داشته باشند تا در مسیر تحقق رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی گام های موثر برداشته شود.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.