تاریخ انتشار : دوشنبه 5 مهر 1400 - 12:12
کد خبر : 5427

اگر پس از تزریق دز اول واکسن به کووید19 مبتلا شده اید، این مطلب را بخوانید

دکتری فیزیولوژی پزشکی گفت: ابتلا به کرونا پس از تزریق دز اول واکسن کووید19 نیازمند تزریق مجدد این دز نیست و بهبودیافتگان پس از گذشت یک بازه زمانی مشخص و دستیابی به سلامت کامل باید دز دوم واکسن را تزریق کنند.
این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن Hamgardi_48579glmfDB.jpg است

به گزارش تهران خبر؛ محمدرضا رئوفی افزود: با ابتلا به کرونا پس از تزریق دز اول واکسن کووید19 سطح ایمنی بدن افزایش یافته و بنابراین نباید پروسه تزریق واکسن مجددا طی شود

وی تصریح کرد: در واقع پس از تزریق دز اول واکسن کرونا در صورت ابتلا به بیماری نباید دز اول مجددا تزریق شود و باید پس از گذشت یک بازه زمانی معین این بهبودیافتگان دز دوم واکسن را دریافت کنند.

رئوفی همچنین درباره این بازه زمانی گفت: نظر متخصصان علوم پزشکی از حداقل سه هفته پس از سلامت کامل تا 6 ماه بعد از آخرین علامت بالینی بیماری متغیر است، اما به منظور کسب اطمینان برای ادامه روند واکسیناسیون گذشت دو ماه پس از بیماری ضروری است.

تزریق دز سوم واکسن کرونا اصل «رعایت ضوابط بهداشتی پس از واکسیناسیون» را نقض نمی کند

این دکتری فیزیولوژی پزشکی در ادامه با اشاره به دز سوم واکسن کرونا یادآور شد: از منظر علمی دز سوم واکسن کرونا نیز به منظور افزایش سطح ایمنی بدن ضروری است. اکنون در برخی کشورها هم تزریق این دز آغاز و در حال انجام است.

وی تاکید کرد: در ایران نیز ضرورت تزریق دز سوم و اولویت دریافت براساس نظر وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی تعیین شده و به گفته برخی از منابع در صورت تزریق، اولویت با کادر بهداشت و درمان کشور خواهد بود.

رئوفی توضیح داد: میزان آنتی بادی بدن پس از گذشت یک دوره زمانی کاهش می یابد، بنابراین دز سوم تقریبا برای تمامی گروه های جمعیتی و بیماران زمینه ای به عنوان یک یادآور توصیه می شود.

این دکتری فیزیولوژی پزشکی گفت: دز سوم (یادآور) تقریبا 6 ماه پس از تزریق دز دوم استفاده می شود، اما پس از دریافت این دز هم رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا الزامی است و تزریق هر سه دز واکسن کرونا نیز به طور قطعی مانع از ابتلا به بیماری نخواهد شد.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.