تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 1 مهر 1400 - 13:35
کد خبر : 5084

گردشگری در پسا کرونا

معاون گردشگری تصریح کرد: امسال نیز همانند روال سالهای گذشته به یک روز بسنده نکرده و از این فرصت یک هفته ای برای معرفی برنامه ها و سیاست های حوزه گردشگری همچنین ارتباط بیشتر و تبادل تجربه بین فعالان این صنعت و دستگاه های مرتبط بیشترین بهره را خواهیم برد.

باید برای مسافرت در دوره پساکرونا برنامه ریزی کرد

به گزارش تهران خبر؛ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، باید برای مسافرت در دوره پساکرونا برنامه ریزی کرد.

ولی تیموری بیان کرد: براساس مصوبات سازمان جهانی گردشگری 27 سپتامبر مصادف با 5 مهر به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری شده و از دو سال قبل نیز این روز با پیشنهاد معاونت گردشگری و تایید شورای انقلاب فرهنگی در تقویم ملی ثبت شد.

معاون گردشگری تصریح کرد: امسال نیز همانند روال سالهای گذشته به یک روز بسنده نکرده و از این فرصت یک هفته ای برای معرفی برنامه ها و سیاست های حوزه گردشگری همچنین ارتباط بیشتر و تبادل تجربه بین فعالان این صنعت و دستگاه های مرتبط بیشترین بهره را خواهیم برد.

تیموری با تاکید بر اینکه در سه سال گذشته سعی بر برگزاری این مناسبت با در نظر گرفتن سیاست های وزارتخانه مبنی بر تحقق شعار توزیع سفر در کشور بوده، افزود: بر همین اساس سیاست برگزاری مراسم در استانهای کمتر شناخته شده ای مانند سیستان و بلوچستان، کردستان و سمنان در راستای معرفی ظرفیت های این استانها اجرا شد.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه برنامه های امسال با درنظر گرفتن شرایط کرونا و ایام مذهبی انجام می شود، بیان کرد: بدلیل همزمانی روز جهانی گردشگری با اربعین برنامه ها از ششم مهر بصورت فیزیکی و مجازی آغاز می شود. با توجه به اینکه پایان هفته گردشگری نیز با 28 صفر مصادف شده، برنامه ریزی ها با در نظر گرفتن اهمیت معنوی و مذهبی این ایام و ملاحظات مربوط به آن انجام شده است.

او با اشاره به اینکه میزبانی به پنج استان و با دو رویکرد متفاوت واگذار شده، افزود: هفته گردشگری با میزبانی استان اردبیل که جز مسیرهای جدید گردشگری در محور شمال غرب کشور و از استانهای مقید و متعهد به برنامه های مذهبی است در روز ششم مهر آغاز می شود.

تیموری از استان های کردستان و کرمانشاه بصورت مشترک به عنوان میزبان بعدی نام برد و ادامه داد: مراسم روز هشتم مهر در منطقه اورامانات که امسال به ثبت جهانی رسید و از دیگر محورهای جدید گردشگری در مسیر شمال غرب کشور بشمار می رود، برگزار می شود.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: استان های کرمان و فارس نیز دو استان دیگری هستند که با رویکرد مسیر سنتی گرشگری کشور برای میزبانی انتخاب شده اند و به ترتیب در روزهای دهم و یازدهم مهر مراسمی را برای بزرگداشت هفته جهانی گردشگری تدارک دیده اند، 27 استان دیگر نیز برنامه های جداگانه ای در این ایام خواهند داشت.

او با تاکید بر برنامه ریزی های انجام شده با مشارکت بخش خصوصی هر استان بیان کرد: در کنار معرفی ظرفیت های گردشگری هر استان، برنامه های آیینی و مذهبی مثل مداحی و تعزیه در نظر گرفته شده است. همچنین در راستای تنوع بخشی گردشگری بسته های گردشگری زیارتی معرفی می شود و علاقمندان می توانند از این ظرفیت بهره ببرند.

تیموری چگونگی تبیین شعار امسال مبنی بر «گردشگری ابزاری برای رشد فراگیر» را از دیگر محور کارها اعلام کرد و افزود: با توجه به اهمیت بررسی ابعاد این شعار و چگونگی تحقق آن سخنرانی هایی از صاحب نظران علمی حوزه گردشگری با موضوع تبیین شعار سال 2021 برنامه ریزی شده است.

معاون گردشگری کشور رونمایی از پروژه های ملی و تقدیر از فعالان گردشگری استان را از دیگر برنامه استان ها دانست و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است پروژه ها با حضور آقای ضرغامی به بهره برداری برسند. همچنین، حضور وزیر گردشگری در استان ها اهمیت و ضرورت پرداختن به موضوع گردشگری را بر مقامات استانی بیش از پیش روشن می کند.

او با اشاره به اینکه شروع مجدد گردشگری همگام با سایر کشورها به عنوان پیام هفته جهانی گردشگری در نظر گرفته شده، بیان کرد: از آنجا که در دو سال گذشته شیوع پاندمی کرونا بیشترین آسیب را متحمل صنعت گردشگری کرده است، برآن هستیم که با توجه به شدت گرفتن سرعت واکسیناسیون و عبور از پیک از این فرصت برای انتقال پیام امید و نشاط به فعالان گردشگری استفاده کنیم.

تیموری با بیان اینکه بذر اعتماد، امید از طریق برگزاری این مراسم ها به مردم و فعالان صنعت گردشگری منتقل خواهد شد، افزود: صنعت گردشگری در حال بازگشت به روزهای خوب است و فعالان گردشگری با برنامه های هوشمندانه، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انجام سفرهای ایمن می توانند نقش آفرینی خود را از سر بگیرند.

معاون گردشگری کشور با تاکید بر اهمیت سفر برای کاهش استرس و تنش های ناشی از کرونا تصریح کرد: در دوران پساکرونا علاوه بر نقش مهم سفر در برطرف کردن اضطراب ها و تزریق نشاط به جامعه، موتور محرکه اقتصاد را در جهان روشن خواهد کرد.

باید برای مسافرت در دوره پساکرونا برنامه ریزی کرد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.