تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 شهریور 1400 - 14:34
کد خبر : 5025

پساب برگترین شهرک صنعتی ایران نیازمند تدبیر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران به اتفاق دادستان عمومی و انقلاب تهران و معاونین و همچنین مدیران دستگاه اجرایی روز گذشته از شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کردند.


به گزارش تهران خبر؛ سعید محمودی با اشاره به اینکه این بازدید بیشتر با هدف رفع موانع تولید انجام شد، گفت: یکی از مباحث مطرح شده در این بازدید، مسائل محیط زیستی این شهرک صنعتی به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کشور و واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در آن بود.
وی با بیان این که واحد های صنعتی کفش البرز، ونوس شیشه، سلامت یاران و ایزوفام، مورد بازدید قرار گرفتند، افزود: رویکرد این اداره کل، توسعه صنعت با حفظ ضوابط محیط زیستی است و از این منظر توسعه پایدار و متوازن به عنوان اصل کلیدی در حوزه آمایش سرزمین و توسعه اقتصادی، محسوب می شود.
محمودی در ادامه اظهار داشت: یکی از موارد طرح شده توسط صنعتگران در جریان این بازدید، موضوع ضرورت احداث سیستم تصفیه فاضلاب برای واحدهای آلاینده مستقر دربخش توسعه شهرک صنعتی شمس آباد بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه هنوز فاضلاب این بخش از شهرک صنعتی شمس آباد به سیستم تصفیه فاضلاب متمرکز شهرک متصل نشده است، تصریح کرد: در این رابطه دو راهکار وجود دارد یا شرکت شهرک های صنعتی تهران، شرایط اتصال فاضلاب به سیستم متمرکز شهرک را فراهم کند ویا در غیر اینصورت، هرکدام از واحدهای صنعتی مکلف به رفع آلودگی هستند.
وی با تاکید بر اینکه محیط زیست و صنعت از یکدیگر جدا نبوده و در این حوزه آماده همکاری و مشورت بیشتر با بخش صنعت هستیم، خاطر نشان کرد: در خصوص موضوعات مربوط به پساب واحدهای صنعتی و سیستم تصفیه آنها انتظار برنامه ریزی بهتر و بیشتر از مسئولین مربوطه داریم.
محمودی در پایان همچنین اظهار امیدواری کرد با بهره برداری از اولین سلول دفن پسماندهای صنعتی و ویژه هوشنگ آباد و عزیزآباد مشکل پسماندهای شهرک صنعتی شمس آباد نیز به دلیل حسن همجواری با این سایت، در ماه های آینده مرتفع شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.