تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 شهریور 1400 - 14:06
کد خبر : 4359

چالش افسردگی دانش آموزان وتعطیلی مدارس

تعطیلی ۲ ساله مدارس بسیاری از دستاوردهای آموزشی کشور را هدر داد و شاهد کاهش شدید افت تحصیلی، کم تحرکی و چاقی و افسردگی دانش آموزان، اختلالات رفتاری، کاهش نشاط و شادابی کودکان خود بودیم.

تعطیلی مدارس باعث کم تحرکی و افسردگی دانش آموزان شده‌است

به گزارش تهران خبر؛ معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس موجب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس‌های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنیم.

شاپور محمدزاده روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونان آموزش و پرورش اظهار داشت: باید تلاش کنیم شروع سال تحصیلی توام با آرامش و نشاط و با حفظ سلامت دانش آموزان باشد.

وی افزود: بعد از ۲ سال تعطیلی حضور دانش آموزان به مدرسه خیلی سخت است و در کنار تامین مقدمات در مدارس و رعایت فاصله گذاری و رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون کامل باید اقناع سازی والدین هم بخوبی صورت گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس موجب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکل ها آغاز کنیم.

کلاس حضوری بهترین آموزش است

به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی، محمدزاده تصریح کرد: تعطیلی ۲ ساله مدارس بسیاری از دستاوردهای آموزشی کشور را هدر داد و شاهد کاهش شدید افت تحصیلی، کم تحرکی و چاقی و افسردگی دانش آموزان، اختلالات رفتاری، کاهش نشاط و شادابی کودکان خود بودیم.

وی تصریح کرد: بعد از هر بحرانی باید آخرین مکانی که تعطیل شود مدارس و اولین جایی که باز شود نیز مدرسه باشد و ما از تعطیلی کلاس ها در این ایام به شدت آسیب دیده ایم.

وی گفت: به دلیل تعطیلی مدارس، دانش آموزان ما روزانه ۵۰ هزار گام کمتر برداشته اند و چاق شده اند و ما باید مدارس را باز کنیم تا یادگیری اجتماعی و عاطفی در مدارس دوباره شکل گرفته و مورد توجه قرار گیرد.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی یادآور شد: بهترین سیستم آموزش فقط حضوری است و هیچ روشی نمی تواند جایگزین آن شود و ما هم اصرار داریم در صورت ایجاد شرایط بهداشتی مناسب حتما مدارس بازگشایی شده و کلاس ها حضوری باشد.

محمدزاده ادامه داد: تعطیلی مدارس و حضور کودکان در خانه برای والدین شاغل هم مشکل ساز شده و باید پیامدهای ناشی از این وضعیت را بتوانیم برطرف کنیم.

وی اظهارداشت: شعار امسال وزارتخانه شروع سال تحصیلی آرام، تدریجی، باشکوه و بدون دغدغه است و ما هم باید کمک کنیم نگرانی خانواده ها دراین زمینه برطرف شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدارس  ۱۸۰کشور جهان بازگشایی شده و در ۳۰ کشور تعطیل است و بر اثر کرونا یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دانش آموز تحت تاثیر شرایط قرار گرفتند و ۲۴ میلیون نفر از تحصیل بازماندند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.