تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 شهریور 1400 - 10:23
کد خبر : 4159

پلاک وسیله نقلیه هویت وسیله نقلیه محسوب می شود

مخدوشی پلاک و یا تغیر در ارقام پلاک جرم محسوب می شود و برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی از شش ماه تا یکسال حبس برای آن در نظر گرفته شده است


به گزارش تهران خبر؛ سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور در خصوص اقدام رانندگان در مخدوش کردن و پوشش پلاک توضیح داد .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت : پلاک وسیله نقلیه هویت وسیله نقلیه محسوب می شود و از دید قانون گذار آنقدر اهمیت دارد که در آیین نامه راهنمایی و رانندگی در ماده دو به موضوع شماره گذاری اختصاص داده شده و همه وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری و یدک های متصل به آن که در راهها حرکت می کنند و وسایل نقلیه صنعتی و عمرانی ، کشاورزیمی بایست دارای پلاک و شماره باشند .
وی افزود : هر راننده ای که به هر نحوی بحث پوشش پلاک را انجام می دهد ، زمینه ساز هرگونه تخلف و جرمی را متصور است . یعنی کسی که پوشش و مخدوشی پلاک را انجام می دهد هر تخلفی را ممکن است انجام دهد . ممکن است وارد محدوده طرح ترافیک شود یا وارد محدوده کاهش آلودگی هوا گردد و یا از محدودیت های شبانه عبور می نماید و با سرعت غیرمجاز حرکت می کند و از چراغ قرمز رد می شود و یا در برخی موارد بحث کیف قاپی ها توسط موتورسیکلت ها انجام می شود و هر کسی که بحث پوشش پلاک و یا مخدوشی پلاک را انجام دهد ممکن است هر نوع تخلفی را انجام دهد .
سرهنگ موسوی پور بیان داشت : پوشش پلاک تخلف محسوب شده و مورد اعمال قانون قرار می گیرد و در محل رفع اثر می نماییم و راننده را در محل توجیه و مورد آموزش قرار داده و از محل خارج می نماییم .
وی ادامه داد : در بحث مخدوشی پلاک و یا تغیر در ارقام پلاک جرم محسوب می شود و برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی از شش ماه تا یکسال حبس برای آن در نظر گرفته شده است که ما این موارد را تشکیل پرونده داده و به مقامات محترم قضایی ارسال می نماییم .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.