تاریخ انتشار : دوشنبه 22 شهریور 1400 - 13:03
کد خبر : 4023

بهینه سازی مصرف انرژی در دستور کار شرکت بهره برداری مترو

نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت:بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همواره در دستور كار شركت بهره برداري متروي تهران و حومه بوده است.
بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی همواره در دستور كار شركت بهره برداري مترو بوده است

به گزارش تهران خبر؛ علی عبداله پور با اشاره به اینکه مترو یکی از مشتریان اصلی مصرف برق است و حدود ۹۴ درصد برق مصرفی آن نیز صرف حرکت قطارها می شود افزود:  علی رغم اینکه همواره در دستور کار مترو بهینه سازی مصرف انرژی و منابع طبیعی بوده است ولی مترو در شرایط شیوع ویروس کرونا با كمترين سرفاصله حركتي ممکن و حداکثر ناوگان براي جابجايي مسافران اقدام كرده است.
وي با بيان اينكه افزایش مصرف برق در فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی را باز هم پررنگ کرده گفت: جهت بررسي و كنترل مصارف انرژي براي ساختمان هاي اداري شركت بهره برداري مترو و ایستگاه های خطوط  با توجه به شرايط به نحوي مديريت می شود كه از كاركرد بي رويه تجهيزات سرمايشي جلوگیری به عمل آید و همکارانم نسبت به كاركرد سامانه تهويه، زمان بندي و بهره برداري آن نظارت می كنند تا بيشترين صرفه جويي انرژي را شاهد باشيم. 
مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه افزود: مسئولين ايستگاه و سایر متولیان امر با بازديدهاي دوره اي و ايجاد فرهنگ سازي مناسب نسبت به صرفه جويي انرژي در ايستگاه‌ها اقدام كرده اند، به نحوي كه با رعايت جنبه‌هاي ايمني از خاموش بودن روشنايي زير سكوها، اتاق هاي فني، هواسازها، نيم تونل ها و… در زمان هايي كه فعاليتي در اين اماكن انجام نمي‌شود، اطمينان حاصل كنند.
عبداله پور تصريح كرد: تنظيم ترموستات كولرهاي گازي برروي ۲۵ درجه، خاموش نمودن تمامي وسايل برقي در ساعات غير اداري، ايجاد آگاهي و آموزش و نیز نصب دستورالعمل هاي مناسب در خصوص مديريت مصرف برق جهت صرفه جویی و كنترل مصارف انرژي در ساختمان های اداری از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی گفت: مقرر گرديد در ايستگاه‌هاي كم تردد وسایر ایستگاه ها در ساعات خلوت، پله های برقی قدیمی نيز مشابه پله هاي برقي نسل جديد با مد صرفه جویی انرژی به كار گرفته شوند. ضمن اينكه در ساعات خلوت ايستگاه‌ها، پله هاي برقي موازي با رعايت تكريم مسافران خاموش می شوند.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در ادامه گفت: با توجه به داشتن ۴ پایانه رو زمینی و بخش هایی از ایستگاه ها و ساختمان های اداری که امکان استفاده از نور خورشید و استفاده از این انرژی خدادادی بوده است و استفاده از این نوع انرژی ادامه دار خواهد بود.
عبداله پورخاطرنشان كرد: همکارانم در پايانه ها و تعميرگاه ها، ایستگاه ها و در تمامی فضاهای  شرکت و تجهیزات از منظر صرفه جويي انرژي با رعايت تمامي مسائل فني، بهره برداري و ايمني، بازنگري و همگام با سایر ارگان ها و مردم در صرفه جویی برق و مهم تر از آن حفظ محیط زیست اقدام كرده و این رویه نیز با توسعه تکنولوژی ادامه خواهد داشت.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.