تاریخ انتشار : یکشنبه 21 شهریور 1400 - 9:35
کد خبر : 3834

زاکانی توجه ویژه ای به مدیریت بانوان در شهر داشته باشد

اقراریان گفت: باید تلاش کنیم شهر دوستدار معلولین در سرلوحه اقدامات شهری قرار بگیرد.

از لزوم برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز پایتخت تا وصول طلب‌های شهرداری تهران

به گزارش شورای شهر تهران؛ یک عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم وصول طلب های شهرداری تهران از دستگاه ها و نهادهای مختلف، گفت: باید موضوع برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز مورد توجه شهردار تهران قرار گیرد، موضوعی که علاوه بر آسیب به محیط زیست دهن کجی به قانون است و بعضا این اقدامات توسط مجموعه هایی انجام می شود که دارای قدرت فراوان هستند.

اقراریان در گفت وگو با ایسنا، در تشریح انتظارات خود به عنوان یک عضو شورای شهر تهران شهردار جدید تهران گفت: به عنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم ارتقاء میزان رضایتمندی شهروندان از خدماتی که شهرداری تهران ارائه می کند را دنبال کنیم قطعا این یکی از اصلی ترین و مهم ترین اقدامات است، چرا که رضایت خداوند هم در رضایت بندگان خداوند است لذا باید تلاش کنیم این رضایتمندی در چارچوب شرع و قانون افزایش پیدا کند.

وی افزود: گاهی برخی کارها وظیفه مدیریت شهری نیست؛ برای مثال ایجاد اشتغال و کارافرینی وظیفه شهرداری تهران نیست و دستگاه های دیگری این مسئولیت را برعهده دارند. ما در شورا وظایفی داریم ولی تلاش می کنیم به عنوان زبان مردم برخی خواسته ها را به مسئولین منتقل کنیم و با برخی شهروندان و مردمی مواجه هستیم که فاقد رسانه هستند و ما به عنوان نمایندگان آنها رسانه شان خواهیم بود و دغدغه های آنان را منتقل می کنیم.

اقراریان ادامه داد: یکی از این حوزه ها که نیاز دارد ما رسانه آنها باشیم در حوزه بانوان است، لذا از شهردار تهران نیز انتظار داریم توجه ویژه ای به بانوان در مدیریت شهری داشته باشد و ارتقاء رضایتمندی در ارائه خدمات به بانوان و گروه های خاص را در دستور کار خود قرار دهند؛ همچنین باید تلاش کنیم شهر دوستدار معلولین در سرلوحه اقدامات شهری قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: موضوع دیگری که از شهردار تهران می خواهیم این است که نظارت بر عملکرد باید تبدیل به نظارت سیستمی و میدانی شود. سیستمی شدن نظارت یعنی اینکه مردم به راحتی بتوانند با یک تماس با مجموعه ۱۳۷ شهرداری دغدغه ها را منعکس کنند و در مرحله بعد این دغدغه ها پیگیری شود.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در دوره قبلی مدیریت شهری سطح رضایتمندی مردم از ارائه خدمات کاهش پیدا کرده است، افزود: به صورت کلان و راهبردی با شهری مواجه هستیم که هزینه های گوناگونی به آن تحمیل می شود؛ هزینه های مدیریت کلان کشور مثل حضور وزارتخانه ها و نهادهایی که به تهران تحمیل می شود، لذا از شهردار تهران انتظار می رود با توجه به جایگاه ملی که دارند در گفتگو با ارکان و بازیگران قدرت در کشور مثل وزارتخانه ها و مجلس نهادهای نظامی و انقلابی تلاش کند حقوق مردم تهران مثل سهم دولت در حمل و نقل عمومی سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده طلب هایی که داریم اما به دلیل اینکه این مجموعه ها دارای قدرت هستند این طلب ها داده نمی شود.


اقراریان تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری تهران برای بدهی های خود سود مرکب پرداخت می کند که نسبت به این موضوع معترض هستیم و این مسئله را پیگیری می کنیم؛ در شرایطی که طلب های ما داده نمی شود و چندین میلیارد از دستگاه ها و نهادهای مختلف طلب داریم این دستگاه ها حاضر نیستند طلب شهرداری را بدهند، اما بانکها در حال افزایش بدهی های شهرداری هستند.


وی ادامه داد: مسئله دیگر دقت به ساخت و سازهای غیرمجاز است که متاسفانه در حال انجام است؛ معضلی که هم به محیط زیست تهران اسیب می زند هم ضوابط و قوانین شهرسازی و ایمنی در آن رعایت نمی شود و در حقیقت متاسفانه دهن کجی به قانون محسوب می شود که بعضا این اقدامات توسط مجموعه هایی انجام می شود که دارای قدرت فراوان هستند.
انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.