تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 18 شهریور 1400 - 10:17
کد خبر : 3595

در بیمارستان سینا هیچ فوتی به خاطر واکسن وجود ندارد

نزدیک به ۵۰ در صد تخت‌های بیمارستان سینا طبق شیوه نامه دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

کرونا در پیک پنجم ۲ بار به اوج رسید / هیچ مورد فوتی از افراد واکسینه شده نداشتیم

به گزارش تهران خبر؛ واکسن زدن یک وظیفه عمومی است حتی اگر فردی اعتقاد به واکسیناسیون ندارد باید برای حفظ جان هموطنان خود هم که شده واکسن بزند، زیرا ممکن است فردی ناقل باشد ولی با مشکلی مواجه نشود اما افراد دیگر را مبتلا کند.

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، رئیس بیمارستان سینا گفت: بیماران بدحالی داریم که در بخش بستری هستند و به دلیل محدودیت‌های ICU متأسفانه امکان اینکه سرویس دهی کامل و ایده آل به آنها را نداریم.

محمد طالب پور افزود: نزدیک به ۵۰ در صد تخت‌های بیمارستان سینا طبق شیوه نامه دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در پیک پنجم مطابق منحنی و نمودارهای موجود، بیماری ۲ بار به اوج رسید، ولی خوشبختانه نزدیک به ۱۰ روز است که این موج رو به افول و کاهش است و این سیر، خبر خشنود کننده‌ای برای همه ما است.

طالب پور گفت: در پیک پنجم بسیاری از بیماران به صورت سرپایی و با تجویز داروهایی مانند «رمدسیویر» در حال درمان هستند، در نتیجه التزام بستری کردن بیماران به مراتب کمتر شده است.

وی افزود: از لحاظ سیر بیماران، ما در بیمارستان سینا، بیماران بدحالی داریم که در بخش بستری هستند و به دلیل محدودیت‌های ICU متأسفانه امکان اینکه سرویس دهی کامل و ایده آل به آنها را نداریم. امکان تأمین بیش از ۴۰ تخت ICU در بیمارستان وجود ندارد و برخی از بیماران در بخش «اینتوبه» هستند و در خارج از بخش ICU مراقبت‌های لازم برای آنها انجام می‌شود.

طالب پور گفت: عمده مشکل ما نیز کمبود نیروی پرستاری ICU خارج از ظرفیت بیمارستان است و در تلاشیم از پرستاران ICU خارج از بیمارستان دعوت به عمل بیاوریم تا با کمک آنها به بیماران خارج از ICU که نیازمند خدمات ویژه هستند رسیدگی مطلوب‌تری شود.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌های آماری که در بیمارستان انجام می‌شود بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان ما فوت شدند هیچکدام به صورت کامل واکسیناسیون نشده بودند یعنی هیچ بیماری که ۲ دوز واکسن دریافت کرده باشد و حداقل ۲ هفته از واکسیناسیون دوم را پشت سر گذاشته باشد، نداشتیم که فوت کرده باشد. البته بیمارانی داشتیم که بیماری زمینه‌ای مانند دیابت داشتند که آنها نیز با NIY بهبودی پیدا کردند.

رئیس بیمارستان سینا گفت: در میان بیماران مبتلا به کرونا، افرادی بودند که تک دوز واکسینه شده بودند و بیشتر درمان سرپایی دریافت می‌کردند.

وی افزود: می‌توان گفت واکسن زدن یک وظیفه عمومی است حتی اگر فردی اعتقاد به واکسیناسیون ندارد باید برای حفظ جان هموطنان خود هم که شده واکسن بزند، زیرا ممکن است فردی ناقل باشد ولی با مشکلی مواجه نشود اما افراد دیگر را مبتلا کند.

طالب پور تاکید کرد: تزریق واکسن برای هر فرد، یک رسالت محسوب می‌شود و در حال حاضر که انجام واکسیناسیون برای هر فرد ایرانی امکان پذیر است باید به عنوان یک وظیفه به آن نگاه کند تا محیط جامعه ایمن شود و این محدودیت‌های شدیدی که همچنان همه را آزار می‌دهد، برطرف شود.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.