تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 شهریور 1400 - 11:31
کد خبر : 3351

دستگیری تعدادی مالخر در تهران

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه ۴٢ گروه به صورت باندی فعالیت می کردند گفت: بالغ بر ١۶ میلیارد تومان از اموال مسروقه در این مرحله از طرح کشف شده است.

 دستگیری ۶٠١ سارق و مالخر در پایتخت/افزایش ۲ برابری گشت های ۱۱۰
عکس آرشیوی است

به گزارش تهران خبر؛ فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۶٠١ سارق و مالخر در طرح رعد پایتخت خبر داد و گفت: اخیرا گشت های ١١٠ را دو برابر کردیم که بتوانیم به خواسته های مردم پاسخ دهیم.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در طرح رعد پایتخت که امروز در پلیس پیشگیری تهران برگزار شد اظهار کرد: چهل و هشتمین مرحله از طرح رعد با رشادت و تلاش شبانه روزی همکارانم در پلیس پیشگیری از ابتدای هفته جاری به مرحله اجرا در آمد.

وی ادامه داد: با تلاش همکارانم ٢۵۴ حکم قضایی اجرا و به ٧۴٠ پرونده سرقت رسیدگی شد. ۶٠١ سارق، مالخر، زورگیر، سارق به عنف و سارق منزل دستگیر شدند که در مجموع بالغ بر ١۴۶٢ فقره سرقت در این مرحله کشف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه ۴٢ گروه به صورت باندی فعالیت می کردند گفت: بالغ بر ١۶ میلیارد تومان از اموال مسروقه در این مرحله از طرح کشف شده است.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در این دوره دنبال شد نفوذ به مراکز اراذل اوباش و پاتوق سارقان و.. بود که به ۵٩ محل تجمع سارقان هجوم برده شد و ٢٣ پاتوق مالخران شناسایی شد. ١٣ مرکز اراذل و اوباش  نیز مورد ضربه پلیس پیشگیری قرار گرفت و ١١٣ مرکز تجمع خرده فروشان مواد مخدر نیز کشف شد. ٢۴ نفر از اراذل و اوباش سطح یک و دو و سه در این مرحله دستگیر شدند. همچنین پنج قبضه سلاح جنگی و ۶۴ سلاح سرد نیز در این مرحله کشف شد.  

سردار رحیمی با بیان اینکه ۵٢ کیلو مواد مخدر نیز از خرده فروشان کشف شد گفت: بالغ بر ۵۵٢ میلیون تومان اموال قاچاق کالا نیز کشف شده است. طرح با جدیت تمام دنبال شده و به طور ویژه دنبال خواهد شد.


وی درباره مزاحمت های خیابانی و پاسخ پلیس به پیگیری در این خصوص گفت: مزاحمت ها چه در معابر و خیابان ها و چه توسط خودرو  وچه در سایر مراکز از جمله جرایم مشهودی است که پلیس مکلف به برخورد با این ها است. این جزو برنامه های ویژه ما است. در همین طرح نیز با خودروهایی که در برخی مناطق شمالی تهران مزاحمت ایجاد می کردند و مزاحمانی که در پارک ها مزاحمت ایجاد می کردند نیز برخورد شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: به شهرداری این تذکر جدی داده می شود که باید در خصوص نصب تابلوها رعایت کنند و تاکید می کنیم که به گونه ای نباشد که فضایی برای مزاحمان ایجاد شود. به مردم هم تاکید می کنیم که همان لحظه با ١١٠ تماس بگیرند. اخیرا گشت های ١١٠ را دو برابر کردیم که بتوانیم به خواسته های مردم پاسخ دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.