تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1400 - 11:24
کد خبر : 3212

مناسب سازی شهر برای کودک، مادر، سالمند و معلول اولویت اداره پایتخت

معدنی پور گفت: اقشاری مانند کودک ما، زن باردار، سالمند، معلول و جانباز ما باید در شهر به راحتی تردد داشته باشند از این رو به نحوی همه این بودجه ها تجمیع خواهد شد.

شهر دوستدار خانواده اولویت شورای ششم/ مناسب سازی برای همه اقشار در دستور کار است؛ بودجه ها تجمیع می شود

به گزارش تهران خبر؛نرگس معدنی پور گفت: اگر رویکرد خانواده محور داریم همه اقشار را باید با هم ببینیم به طوری که همه افراد در شهر به راحتی تردد داشته باشند از این رو بودجه های مختلف تجمیع خواهد شد.

نرگس معدنی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با برنا ضمن اشاره به اهمیت مناسب سازی شهری گفت: رویکرد ما این است که بحث مناسب سازی را جدی بگیریم. مناسب سازی برای اعضای خانواده اعم از کودک، مادر، سالمند و معلول باید انجام شود.

او افزود: شهر دوستدار کودک به زعم ما یعنی شهر دوستدار خانواده و سالمند و… که به این موضوعات به طور ویژه توجه می کنیم. شهر دوستدار کودک و سالمند بنا به نیاز در شورا مصوب شد و ما عقیده داریم اگر رویکرد خانواده محور داریم همه این اقشار را با هم می ببینیم. 

معدنی پور با بیان اینکه شهر تهران و کالبد شهری به لحاظ ساختمانی، معابر، پارک ها و…باید برای استفاده و تردد شهروندان آسان باشد، تصریح کرد: اقشاری مانند کودک ما، زن باردار، سالمند، معلول و جانباز ما باید در شهر به راحتی تردد داشته باشند از این رو به نحوی همه این بودجه ها تجمیع خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران در پایان افزود: رویکرد ما هم افزایی است. اگر شهری مناسب کودک ایجاد کنیم برای مادر، معلول و سالمند هم مناسب خواهد بود و باید با نگاه جامع خانواده محوری به این امر نگاه کنیم. تمام تلاش و هدف ما این است که تردد در شهر  را برای همه اقشار راحت تر کنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.