تاریخ انتشار : یکشنبه 14 شهریور 1400 - 10:46
کد خبر : 3106

دانشجویان امیرکبیر واکسینه می شوند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: براساس قول‌هایی که وزارت بهداشت داده است امیداوریم بتوانیم واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه را نیز از نیمه شهریورماه آغاز کنیم.

واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نیمه شهریور

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دغدغه اصلی ما واکسیناسیون دانشجویان است، گفت: طبق قول‌هایی که وزارت بهداشت به ما داده امیدواریم واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه از نیمه شهریورماه آغاز شود.

به گزارش تهران خبر؛ سید احمد معتمدی گفت: در تلاش هستیم تا هرچه زودتر تمامی دانشجویان دانشگاه را واکسینه کنیم تا بتوانیم زمینه حضور دانشجویان در دانشگاه را فراهم کنیم.

وی افزود: تمامی اساتید و کارمندان دانشگاه واکسینه شدند و این امر موجب شد تا برای بازگشایی دانشگاه آماده‌تر باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: براساس قول‌هایی که وزارت بهداشت داده است امیداوریم بتوانیم واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه را نیز از نیمه شهریورماه آغاز کنیم.

معتمدی اظهار داشت: در روند واکسیناسیون، دانشجویان خوابگاهی و تحصیلات تکمیلی در اولویت تزریق قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با واکسیناسیون دانشجویان بتوانیم زمینه حضور دانشجویان در دانشگاه را فراهم کنیم البته به نحوی برنامه ریزی خواهد شد که تجمع در دانشگاه صورت نگیرد به طور مثال ممکن است اولویت حضور دانشجویان براساس سال تحصیلی و یا مقطع تحصیلی متفاوت باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در صورتی که وضعیت پیک کرونا بهتر شود امیدواریم بتوانیم بستری فراهم کنیم تا دانشجویان جدید الورود بتوانند با دانشکده‌ها و اساتید خود به صورت حضوری آشنا شوند.

معتمدی عنوان کرد: اسکان در خوابگاه‌های دانشگاه نیز باید شناور شود و یک اتاق تنها به یک نفر اختصاص نیابد البته در جابجایی افراد ضدعفونی کردن خوابگاه‌ها به طور کامل انجام می‌شود.

وی با اشاره به رعایت سختگیرانه پروتکل‌ها در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: خوشبختانه باوجود بیماری کرونا در خوابگاه‌های این دانشگاه با مشکل همه گیری مواجه نبودیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: درحال حاضر اولویت آموزش براساس فعالیت مجازی است اما برنامه داریم بتوانیم دروس عملی را در زمان‌هایی حضوری برگزار کنیم. در درجه اول سعی داریم آزمایشگاه ها، کارگاه‌ها و پروژه‌های مقاطع مختلف بخصوص دوره دکتری را برای دانشجویان حضوری برگزار کنیم اما اگر مجدد شاهد پیک کرونا باشیم تمام تصمیمات متاثر از آن خواهد شد.

معتمدی افزود: در دوران کرونا ۵۰۰ تا ۹۰۰ دانشجو در خوابگاه‌های این دانشگاه اسکان داشتند اگر شرایط بهتر شود تعداد بیشتری را اسکان خواهیم داد.

وی ادامه داد: در بحث توزیع غذا برای دانشجویان نیز بسیار دقت شد و غذاها به صورت بسته‌بندی برای دانشجویان سرو شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه ۴ برابر رشد داشته است، گفت: این امر نشان می‌دهد که حتی با وجود بیماری کرونا اما فعالیت‌های این دانشگاه متوقف نشده است.

آغاز فعالیت پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از آغاز سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین با اشاره به رشد نوآوری و فناوری در این دانشگاه افزود: در سال جاری مصوبه ایجاد پارک علم و فناوری دانشگاه را دریافت کردیم و براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه‌ای نیز برای این پارک تعیین شده است که به زودی و با آغاز سال تحصیلی این پارک فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. درحال حاضر جز چند دانشگاه مستقر در شهر تهران هستیم که دارای پارک علم و فناوری هستند.

معتمدی عنوان کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دانشگاه و حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد شده است که این صندوق نیز فعالیت خود را از سال تحصیلی جدید آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۹ مرکز نوآوری و فناوری در دانشکده‌های دانشگاه راه اندازی شده است که درسال تحصیلی جدید این مراکز افزایش خواهند یافت.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی برج شماره ۲ فناوری دانشگاه در آغاز سال تحصیلی خبرداد و گفت: با همکاری شهرداری منطقه، دو طبقه این برج به شرکت‌های دانش بنیان فعال در امور شهری اختصاص خواهد یافت. همچنین یک طبقه از این برج نیز به صندوق پژوهش و فناوری و یک طبقه نیز به ابررایانه امیرکبیر (سیمرغ) اختصاص داده می‌شود.

معتمدی اظهار داشت: این دانشگاه به لحاظ شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها درمیان دانشگاه‌های کشور مقام نخست را با بیش از ۳۲۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور دارد.

وی تاکید کرد: قراردادهای صنعتی دانشگاه درنیمه اول سال جاری بسیار خوب بوده است و امیداوریم رکورد جدید در جذب قراردادهای صنعتی در سال جاری را داشته باشیم.انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.