تاریخ انتشار : سه‌شنبه 9 شهریور 1400 - 12:35
کد خبر : 2561

بانک ها هامی بخش تولید باشند

سروری گفت: ما از بانک داری اسلامی ظاهری زیبا دیدیم واما باطنی که با این ظاهر همراهی کند، هرگز ندیدیم و امیدواریم دولت مردمی و وزیر جوان انقلابی اقتصاد، محور اصلی شان را بر اصلاح رویه بانک ها قرار بدهند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سالروز بانکداری بدون ربا امیدواریم رویه بانکداری اصلاح شود و بانک ها از اینکه بنگاه اقتصادی و رقیب سرمایه گذاران باشند خارج و تبدیل به حامیان تولید و اقتصاد ملی شوند.

به گزارش تهران خبر، پرویز سروری در هشتمین جلسه شورا که در غیاب مهدی چمران ریاست آن را بر عهده داشت، گفت: امروز روز بانکداری بدون ربا و سالروز مصوب مجلس است. انتظاری که از بانک ها وجود دارد این است که آنها حامی تولید و اقتصاد ملی باشند.

وی ادامه داد: ما از بانک داری اسلامی ظاهری زیبا دیدیم واما باطنی که با این ظاهر همراهی کند، هرگز ندیدیم و امیدواریم دولت مردمی و وزیر جوان انقلابی اقتصاد، محور اصلی شان را بر اصلاح رویه بانک ها قرار بدهند.

سروری افزود:  بانک ها باید از حالت بنگاه اقتصادی و رقیب سرمایه گذاران بودن خارج شوند، بانک ها باید  حامی تولید ظرفیت های دقیق ستادی باشند. امروز  اگر اقتصاد ما درون زا و برون ریز است  بانک ها در آن  نقش اصلی را ایفا می کنند و امیدواریم در این دوره شاهد برون رفت بانک ها از حالت بنگاه های اقتصادی باشیم و آنها به ظرفیت های حمایت گر تبدیل شوند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود: جالب است 12 شهریور روز مبارزه با استعمار و اشغال ایران و همچنین سالروز  شهادت رییس علی دلواری است. در همین ماه سوم شهریور اشغال ایران و  فرار رضا خان صورت میگیرد. جالب است فردی مانند رییس علی با دست خالی بدون هیچ سرمایه حمایتی در مقابل امپراتوری بزرگ انگلیس می ایستد و این امپراتوری را به استیصال می کشاند و فردی مانند رضا خان با ارتش مجهز غرب ساخته مانند افغانستان با اولین تحرک دشمن فرار را بر قرار ترجیح می دهد و ملت را بی دفاع و بی حامی در مقابل اشغالگران قرار می دهد.

سروری گفت: این ها همه درس های تاریخ است که باید از آن عبرت بگیریم تا عبرت دیگران نشویم  و این استقالال سیاسی که به وجود آمده امیدواریم  با استقلال اقتصادی در دولت مردمی توامان شود.

1-8

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.