تاریخ انتشار : یکشنبه 7 شهریور 1400 - 10:24
کد خبر : 2271

نجفی رستگار تکمیل می شود

فاز سوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار شامل مسیرهای دسترسی این بزرگراه به بزرگراه امام رضا(ع) آماده بهره برداری شده است.به گزارش تهران خبر، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: با بهره برداری از فاز سوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، دو گردش مهم ترافیکی شامل دسترسی جنوب به شرق و شرق به جنوب در محل تقاطع بزرگراه های شهید نجفی رستگار و امام رضا(ع) تامین خواهد شد.
وی با بیان آنکه در نتیجه این گشایش ترافیکی، بزرگراه شهید رستگار از طریق محوری به طول 515 متر و براساس طرح مصوب به مسیر غرب به شرق بزرگراه امام رضا(ع) متصل خواهد شد، افزود: با زیربار ترافیک رفتن این مسیر دسترسی، ارتباط بزرگراه شهید رستگار با مسیر غرب به شرق بزرگراه امام رضا(ع) و همچنین از طریق پل دوربرگردان غرب به غرب این بزرگراه با مسیر شرق به غرب آن برقرار می شود.
مهندس صبوری، تامین گردش پرتقاضای شرق به جنوب تقاطع ضمن احداث 3 دستگاه پل (جمعا به طول 660 متر به همراه 2555 متر مسیر) را از دیگر نتایج این بهره برداری دانست و افزود: به این ترتیب بزرگراه های امام رضا(ع) و آزادگان، به نحوی اثربخش به یکدیگر متصل شده و ترددهای بین شهری از شرق به غرب و جنوب کشور، دیگر نیازمند ورود به پایتخت و عبور از معابر درون شهری نخواهد بود. پس علاوه بر کاهش بار ترافیک در مبادی ورودی جنوب شرق پایتخت به ویژه بزرگراه و میدان بسیج، وسایل نقلیه سنگین از مسیرهای درون شهری به بزرگراه های آزادگان و امام رضا (ع) هدایت خواهد شد.
به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، وجود 6 گاراژ با وسعت 21000 مترمربع و 46 پلاک مسکونی به مساحت 5060 مترمربع مهمترین مانع اجرایی تکمیل فاز سوم بزرگراه شهید رستگار بوده است. همچنین جمع آوری دکل و ترفیع کابل برق فشار قوی، رفع معارض تیرهای برق، لوله های گاز و تطویل پل های عابرپیاده از جمله اقدامات صورت گرفته به منظور رفع معارضات تاسیساتی پروژه به شمار می آیند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.