تاریخ انتشار : یکشنبه 7 شهریور 1400 - 7:59
کد خبر : 2226

تصادف و شیوه دریافت خسارت

رانندگان می توانند در محل حادثه اعتراض خود را اعلام نمایند که افسر کروکی غیر سازشی را ترسیم نمود


به گزارش تهران خبر، سرهنگ احسان مومنی در خصوص اقدامات رانندگان پس از بروز خرابی و یا تصادفات خسارتی در سطح معابر توضیح داد .
وی افزود : در صورت وقوع تصادف و یا حادثه و یا خرابی وسیله نقلیه در سطح راهها و معابر رانندگان ابتدا خونسردی خود را حفظ نمایند .
سرهنگ مومنی ادامه داد : اگر رانندگان قوانین و مقررات را رعایت می کردند نباید تصادفی رخ می داد و نقص فنی وسیله نقلیه و خرابی وسیله نقلیه نباید پیش می آمده اگر راننده قبل ا شروع به حرکت وسیله نقلیه خود را بازدید فنی می کرد .
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود : حالا که اتفاق افتاده و خرابی و یا تصادف روی داده رانندگان ابتدا خونسردی خود را حفظ نمایند و چراغ های فلاشر وسیله نقلیه خود را روشن نمایند و سریعا وسایل نقلیه خود را به منتهی الیه سمت راست راه منتقل نمایند .
وی گفت : در مرحله بعد بلافاصله رانندگان و سرنشینان از خودرو خارج شوند و در یک محل امن قرار بگیرند و با تماس با 110 پلیس را در جریان قرار دهند و با مراکز امدادی و اورژانس تماس حاصل نموده و تقاضای همکاری نمایند .
مومنی بیان داشت : در تصادفات خسارتی که رانندگان مقصر بودن خود را قبول دارند و علت حادثه مشخص می باشد و همچنین مبلغ خسارت زیر 16 میلیون تومان می باشد رانندگان می توانند با توافق یکدیگر بدون دریافت کروکی و گزارش از پلیس به شرکت بیمه مراجعه نموده و خسارت خود را دریافت نمایند .
وی افزود : در تصادف خسارتی که برای رانندگان علت حادثه مشخص نیست و طرفین و یا راننده مقصر تقصیر خود را قبول ندارد و یا خسارت بالای 16 میلیون تومان است می توانند با فوریت های پلیسی 110 تماس بگیرند و کارشناس در صحنه تصادف حاضر می شود و پس از بررسی نمودن صحنه تصادف و مشخص شدن مقصر حادثه اگر خسارت زیر 16 میلیون تومان باشد بدون کروکی به بیمه ارجاع می دهد و اگر بالای 16 میلیون تومان باشد کروکی ترسیم و به طرفین تحویل می دهد .
او گفت : رانندگان مطمئن باشند اگر وسیله نقلیه خودشان را به منتهی الیه سمت راست هدایت کنند افسر کارشناس ما بر اساس محل های برخورد و آثار بجای مانده از صحنه تصادف علت حادثه را مشخص می کند و اگر نظر افسر کارشناس را قبول نداشتند برای انها کروکی غیر سازشی ترسیم می کند و تحویل طرفین حادثه می گردد و می توانند از طریق شورای حل اختلاف موضوع را پیگیری نمایند .
سرهنگ مومنی بیان داشت : رانندگان می توانند در محل حادثه اعتراض خود را اعلام نمایند که افسر ما کروکی غیر سازشی را ترسیم نموده و طرفین می توانند اعتراض خود را در شورای حل اختلاف مطرح نمایند .

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.