تاریخ انتشار : یکشنبه 31 مرداد 1400 - 16:16
کد خبر : 1612

افزایش عوارض در دوره پنجم به نفع کدام طبقه بود

امانی گفت: ما نفهمیدیم رویداد تهران ۱۴۰۰ چه بود و چه اتفاقی قرار بود در تهران بیفتد با این همه هزینه؟

عضو ششمین دوره شورای شهر تهران خطاب به معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ضمن یادآوری متن یاداشتی در سال ۹۷ که عنوان شده بود تهران را پس گرفتیم ادامه داد: شهر تهران با انواع آسیب‌های اجتماعی روبروست اما تهرانی که پس گرفتید بدجوری تحویل دادید.

به گزارش  تهران خبر،  ناصر امانی عضو شورای شهر تهران پس از استماع گزارش عملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری گفت: توقع می‌رفت این گزارش راهبردی باشد، اما درواقع یک گزارش کار روزانه از سازمان‌های زیرمجموعه بود نه گزارش عملکرد.

وی  خطاب به جوادی یگانه اظهار داشت: در سال ۹۷ در مقاله‌ای گفتید تهران را پس گرفتیم، کاش کتاب طرح تحول در اختیار قرار می‌گرفت. تا بدانیم منظورتان چه بود؟

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شما ادعا کردید، پارادایم حوزه فرهنگ را از دید امنیتی به دید اجتماع محور تغییر دادیم افزود:  گفته بودید گفتمان جدیدی در شهر حاکم کردیم که ۴ ویژگی دارد که افزایش عدالت توزیعی که نمونه آن افتتاح یک مجتمع فرهنگی در شهر ری است. در حالی که این مجتمع در مردادماه ۹۶ در زمان مدیریت قبلی تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت آن‌وقت شما می‌گوئید، برای ایجاد گفتمان جدید، گفته‌اند برج طغرل را افتتاح کردیم.

وی افزود: اگر منظورتان از تمرکز بر طرح‌های شادستان، مناسب سازی شهر، تقویت مراکز فرهنگی ایجاد عدالت توزیعی است بگویید در بعد کالبدی شهر چه توسعه‌ای داشته‌اید؟

امانی با اشاره به افزایش عوارض ساخت و ساز، گفت: چقدر این عوارض را به نفع مردم محروم مناطق جنوبی افزایش دادید.

وی به اصطلاح تبعیض مثبت که از سوی جوادی یگانه به کاربرده شده اشاره کرد و گفت: پرداختن به شهر امن زنان و ایجاد شهر دوستدار کودک و … که در دوره قبل هم دنبال می‌شد.

وی با اشاره به رأی نیاوردن اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر تهران و ریزش سبد رأی آنها پرسید: اگر ادعا می‌کنید بخشی از مردم از تحولات مدیریت خوشنودند چرا رأی یک میلیون و پانصد هزار نفری شورای قبلی به ۱۷ هزار نفر کاهش یافت؟ ضعیف‌ترین انتخابات شورایاری‌ها با کمترین حد مشارکت در شورای پنجم رخ داد. آیا آنطور که ادعا کردید در این دوره آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کرده است؟ یک شب از ساعت ۱۰ به حوالی میدان شوش بروید و ببیند آسیب‌ها کاهش یافته و یا زباله گردها کم شده اند؟

امانی با اشاره به باطل شدن انتخابات شورایاری ها گفت: چرا در دوره قبل این رأی صادر نشد؟ چون تعامل وجود داشت و با انحلال صورت مسائل پاک می‌شود. ما متوجه نشدیم رویداد تهران ۱۴۰۰ چه بود و چه اتفاقی قرار بود در تهران بیفتد با این همه هزینه؟ ۵ هزار و ۵۰۰ نقطه بی دفاع شهری داریم، کدامش امن شد؟ در ساختار حوزه اجتماعی هیچ تغییری صورت نگرفت.

وی با طرح این پرسش که سرای محله‌ها به چه روزی افتاده که به ثمن بخس به پیمانکاران واگذار شده است؟ ادامه داد: ما نفهمیدیم رویداد تهران ۱۴۰۰ چه بود و چه اتفاقی قرار بود در تهران بیفتد با این همه هزینه؟

امانی در ادامه پرسید:5  هزار ۵۰۰ نقطه فضای بی دفاع شهری کدامش امن شد؟ در ساختار حوزه اجتماعی هیچ تغییری صورت نگرفت.

وی ادامه داد: شهرداری از ظرفیت آموزش شهروندی، فرهنگسراها، چقدر توانست در دوره کرونا استفاده کنند. شهر تهران با انواع آسیب‌های اجتماعی روبروست اما تهرانی که پس گرفتید بد تحویل دادید.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.