تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1400 - 14:31
کد خبر : 1465

کمک ستاد فرمان امام به شهرهای گرفتار کرونا

محموله ویژه اقلام و تجهیزات درمانی و پزشکی برای کمک به مقابله با شیوع سویه جدید کرونا به 5 استان بحرانی کشور ارسال شد. به گزارش تهران خبر،معاون اجتماعی و امور استانهای ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح این خبر افزود: با توجه به گسترش ویروس دلتا کرونا در پیک اخیر و با دستور رئیس

محموله ویژه اقلام و تجهیزات درمانی و پزشکی برای کمک به مقابله با شیوع سویه جدید کرونا به 5 استان بحرانی کشور ارسال شد.

به گزارش تهران خبر،معاون اجتماعی و امور استانهای ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح این خبر افزود: با توجه به گسترش ویروس دلتا کرونا در پیک اخیر و با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، محموله کمکی ویژه‌ای شامل انواع اقلام موردنیاز کادر سلامت و درمان مانند ونتیلاتور ، بای‌پپ ، دستگاه اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن، ماسک و گان و بسته‌های حمایتی برای آسیب‌دیدگان از کرونا به 5 استان کشور که دچار وضعیت بحرانی هستند ارسال شد.

علی عسگری افزود: خوزستان، بوشهر، تهران، هرمزگان و خراسان‌رضوی استان‌هایی هستند که دراین مرحله مقصد دریافت این کمک‌ها خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 15 هزار گان، 25 هزار کیت تشخیص فوری کرونا، 200 هزار ماسک، 7 بیمارستان صحرایی به همراه داروهای رایگان، 500 کپسول اکسیژن خانگی، یک مخزن 20 تنی اکسیژن بیمارستانی و دستگاه‌های ونتیلاتور برای این 5 استان ارسال شده است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ادامه ارسال این اقلام خاطرنشان کرد: ارسال 200 دستگاه بای‌پپ برای بیماران تنفسی و همچنین حمایت مالی از گروه‌های جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام برای انجام غربالگری خانه به خانه در مناطق محروم کشور نیز ازجمله اقداماتی است که انجام خواهد گرفت.

عسگری تأکید کرد: این اقدامات علاوه بر خدماتی ثابتی مانند توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی درمناطق محروم ودرقالب رزمایش همدلی و احسان، اعزام بیمارستان سیار درکنار بیمارستان‌های درگیر کرونا و سایر برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان امام است که در سالهای اخیر درسراسر کشور به ویژه در مناطق محروم و روستایی در حال اجرا میباش

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.