تاریخ انتشار : شنبه 30 مرداد 1400 - 8:15
کد خبر : 1404

معجزه واکسن در کاهش مرگ و میر کرونایی در آلمان

به گفته عضو انجمن پزشکان مراقبت‌های ویژه، آلمان هرچند اکثر افراد واکسینه‌شده در بخش‌های عادی بیمارستان درمان می‌شوند اما برخی از آنها نیز ناچار به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که البته تعدادشان یک رقمی است.
یک دهم بیماران کوویدِ بستری در بیمارستان‌های آلمان، واکسینه‌شده‌ هستند

پزشکان در آلمان بر این نکته توافق دارند که اگرچه واکسیناسیون در برابر کووید ۱۹ ایمنی قابل توجهی ایجاد می‌کند، با این حال افراد واکسینه‌شده نیز ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شده و در بیمارستان هم بستری شوند و برخی از آنها حتی ممکن است کارشان به بخش مراقبت‌های ویژه بکشد.

به گزارش تهران خبر، بر اساس گزارش پزشکان بخش مراقبت‌های ویژه، از هر ۱۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های آلمان، یک نفر واکسینه‌شده است.

در حال حاضر در ایالت نوردراین وست فالن ۱۲ تا ۱۳ درصد بیماران بستری را افراد واکسینه‌شده تشکیل می‌دهند. به گفته یکی از پزشکان انجمن پزشکان اورژانس و مراقبت‌های ویژه، این آمار تقریبا در سطح کشور آلمان نیز به همین تعداد است.

این موضوع که واکسن‌های کرونای مورد استفاده در آلمان، ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کنند برای متخصصان روشن بود و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به رغم تزریق واکسن نیز پیش‌بینی می‌شد.

با این حال این موضوع نیز مسلم بود که واکسن می‌تواند از شدت بیماری به طرز محسوسی بکاهد و این درباره سویه دلتای ویروس کرونا نیز معتبر بود هرچند در عمل، آمار منتشرشده خلاف این پیش بینی را نشان می‌دهند.

به گفته عضو انجمن پزشکان مراقبت‌های ویژه، هرچند اکثر افراد واکسینه‌شده در بخش‌های عادی بیمارستان درمان می‌شوند اما برخی از آنها نیز ناچار به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند که البته تعدادشان یک رقمی است.

دکتر “کارا گیانیدیس” اضافه می‌کند که همین تعداد معدود هم کسانی هستند که سیستم ایمنی بدنشان به طور مثال به علت استفاده مداوم از برخی داروها ضعیف شده است. به همین دلیل این پزشک توصیه می‌کند چنین کسانی حتما دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

بنابر گزارش دویچه ‌وله، وی می‌گوید: قرار است آمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و درصد کسانی که به رغم واکسیناسیون در این بخش بستری می‌شوند از این پس به طور مرتب منتشر شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.