تاریخ انتشار : شنبه 23 مرداد 1400 - 7:43
کد خبر : 897

واکسیناسیون شهرداری تهران به سازمان پسماند رسید

تاکنون ۲۰۰ نفر از پاکبانان و پرسنل دفع پسماندهای بیمارستانی واکسینه شدند و دو مرحله واکسن کرونا را دریافت کردند. سایر پاکبان‌ها و عوامل دفع و دفن پسماندهای خانگی در  انتظار تزریق و دریافت واکسن کرونا  بوده و در حال حاضر هم کلیه پرسنل واحدهای تابعه این مجموعه دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز واکسیناسیون کارکنان این سازمان خبر داد و گفت: پس از واکسیناسیون پاکبانان و پرسنل دفع پسماندهای بیمارستانی، صبح روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه واکسیناسیون پرسنل این سازمان طبق اطلاع رسانی و اعلام فراخوان در ساختمان مرکزی انجام شد.

به گزارش شهر تهران خبرصدر الدین علیپور ضمن اعلام این خبر گفت: تاکنون ۲۳ درصد پرسنل شامل پاکبانان‌ها و پرسنل دفع پسماندهای بیمارستانی این سازمان طی ۲ مرحله واکسن کرونا را دریافت کردند و هم اکنون با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت و درمان در خصوص تزریق واکسن به همه متولدین پس از ١٣٤٩این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

او ضافه کرد: این سازمان از ابتدای شیوع کرونا با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و به کارگیری اقدامات لازم از قبیل رعایت جدی پروتکل‌ها، آموزش‌های کاربردی در رابطه با انتقال ویروس کرونا، نمونه گیری مرتب از افراد مشکوک و پیگیری های لازم در خصوص آن‌ها، ضدعفونی روزانه واحدهای تابعه سازمان، توزیع ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده بین پرسنل، عدم پخت و پز در آبدارخانه ها و توزیع چای کیسه ای بین پرسنل و… تمام تلاش خود را  در جهت مهار این ویروس به کار گرفت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن ابراز تاسف از جان باختن ۲ نفر از پرسنل این سازمان در اثر ابتلا به کرونا و ابتلای حدود ۲۱۰ نفر از پرسنل به کرونا افزود: تاکنون ۲۰۰ نفر از پاکبانان و پرسنل دفع پسماندهای بیمارستانی واکسینه شدند و دو مرحله واکسن کرونا را دریافت کردند. سایر پاکبان‌ها و عوامل دفع و دفن پسماندهای خانگی در  انتظار تزریق و دریافت واکسن کرونا  بوده و در حال حاضر هم کلیه پرسنل واحدهای تابعه این مجموعه دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

علیپور با تاکید بر تاثیر شیوع کرونا بر تغییر سبک زندگی مردم گفت: با توجه به اینکه ماه هاست با افزایش تناژ پسماند شهروندان ناشی از تغییر سبک زندگی آنها و افزایش پسماند ویژه خانگی رو به رو هستیم، ترویج فرهنگ مدیریت صحیح پسماند ها و انعکاس میزان خطر در کمین نیروهای این سازمان از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو در کنار اقدامات اجرایی و پیشگیرانه این سازمان کمک رسانه ها و تعامل شهروندان بسیارضروری است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.