تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1400 - 10:02
کد خبر : 660

زاكاني:

نباید مسیری برویم که مانند مار و پله بازی باشد؛ برویم اما نیش بخوریم

علیرضا زاکانی، گزینه شهرداری تهران به تشریح برنامه های خود در جریان دومین جلسه علنی شورای شهر پرداخت و گفت: برای خودم سخت است از حوزه قانون گذاری به شهرداری پای می گذارم و مجبورم نمایندگی مردم قم را ترک کنم و همینجا از مردم پوزش می طلبم.

علیرضا زاکانی، گزینه شهرداری تهران به تشریح برنامه های خود در جریان دومین جلسه علنی شورای شهر پرداخت و گفت: برای خودم سخت است از حوزه قانون گذاری به شهرداری پای می گذارم و مجبورم نمایندگی مردم قم را ترک کنم و همینجا از مردم پوزش می طلبم.

علیرضا زاکانی گزینه شهرداری تهران در جریان دومین جلسه علنی شورای شهر تهران ضمن ارائه برنامه هایش گفت: از آقای حناچی به عنوان آخرین شهردار تهران تشکر می کنم. برای خودم سخت است از حوزه قانون گذاری به شهرداری پای می گذارم و مجبورم نمایندگی مردم قم را ترک کنم و همینجا از مردم پوزش می طلبم.

او افزود: با همه وجود از مردم پوزش می طلبم. عرصه های مختلف خدمت گذاری وجود دارد و آنچه اهمیت دارد خدمت به انقلاب است.

زاکانی تصریح کرد: رفیق نیمه راه شدم و از میانه راه جدا شدم اما افتخاری است که محضر عزیزان شورای شهر هستم.

کاندیدای شهرداری تهران ادامه داد: از همه کسانی که تا امروز نامزد شهرداری بودند به نیکی یاد می کنم و مدد می گیرم. یک نفر از ۲۲ نفری خواهم بود که برای شهر تصمیم میگیریم.

زاکانی افزود: عدالت در تقسیم خدمات، ظهور و مظاهر اسلامی، حفظ طبیعت و مسائل روحی باید مورد توجه قرار گیرد.

او ادامه داد: همه باید همت کنیم و بر زحمات گذشته بیفزاییم و الگو باشیم. شهری کارآمد، هوشمند، چابک، شفاف و فسادستیز با کارکنان توانمند و امکان بالا خدمت به مردم را فراهم کنیم.

زاکانی گفت: همه افراد باید با یکدیگر هم راستا باشد. دقت در هوشمندسازی و بهره مندی از همه ظرفیت ها سبب کارآمدی میشود و از فساد هم پیشگیری خواهد شد. لازم است وحدت نظر در حاکمیت داشته باشیم.

زاکانی عنوان کرد: باید به مردم جهت تحول بزرگ میدان داد. همه حکومت بسیج شود و بخواهد تحول بزرگ بسازند باز میسر نیست مگر مردم به صحنه بیایند.

او ادامه داد:حرکت در مسیری که عملا شهرداری را از نهاد خدمت گزار باید به نهاد اجتماعی تبدیل شود تا تحولات اساسی را پی جویی کنیم. همه شهر را باید به مدرسه تبدیل کنیم به معنای رشد و توسعه است. شهر باید به کارخانه برای پویایی تبدیل شود.

او افزود: باید از مسیر درست به حکمرانی برسیم. امکانات کشور محدود است که این امکانات با میدان دادن به مردم صورت می گیرد.

گزینه شهرداری تهران با بیان اینکه اساس از خدمت است، گفت: همه ظرفیت ها را بسیج می کنیم. ۶۰ هزار نفر در شهرداری فعال هستند و ۴۰ هزار نفر به شرکت ها مرتبط هستند و صاحبان نهاد اجتماعی هستند. توجه به شهر و شهروند خواهیم داشت. میدان دادن به شهروند امکان ساخت شهر بزرگ و زیبا خواهد داشت و شهروند محور تعالی است.

زاکانی بیان کرد: اگر مقصود ما الگو برای جهان اسلام و جامعه جهانی است باید عدالت، آرامش و تعالی مدنظر باشد.

او با اشاره به اینکه ۸ محور اصلی جز برنامه های اینجانب است، گفت: امروز در یک منطقه ۳۳ متر سرانه سبز دارد و در منطقه دیگر ۲ متر است و نسبت بین آن برقرار نیست. نابسامانی ها به بخش محروم تحمیل می شود. نزدیک ۴۰ درصد امکانات ورزشی در ۵ منطقه است و اینجا عدالت برای ما اهمیت دارد.

او افزود: مسائل فرهنگی اجتماعی، سرانه فضای سبز، آسیب اجتماعی و خدمات شهری، استحکام کالبد شهر و راحتی برای ما مهن است. ۱۲ هزار هکنار بافت ناپایدار در شهر است که فرصت و تعدید است. ۴۵۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که تاب آوری در مقابل مشکلات دارد. نمی توانیم صحبت از خیر و برکت کنیم وقتی در این شرایط هستیم. البته این سخنان نافی زحمات شهرداران گذشته نیست.

زاکانی گفت: ۱۲ سال کار و تلاش دکتر قالیباف شرایط خوبی تامین کرد. یکی از مراجع فعالیت ایشان در اتوبان امام علی را جز موفقیت ها می دانستند. آقای اعرافی سه روز پیش خدمتشان رسیدم و گفتند تهران اهمیت زیادی دارد.

او گفت: نباید مسیری برویم که مانند مار و پله بازی باشد و برویم اما نیش بخوریم. شهر باید قابل پیش بینی باشد.

گزینه شهرداری تهران بیان کرد: تحقق عدالت و اعتماد عمومی اهمیت زیادی دارد. آرامش باید در شهر محقق شود. طبق برخی آمار از ۳۶۵ روز ۳۶۰ روز آلوده است. آلودگی باید کاهش پیدا کند.
او در ادامه به تشریح برنامه های خود پرداخت

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.