تاریخ انتشار : شنبه 9 مرداد 1400 - 11:35
کد خبر : 261

انتشار بیش از 6 هزار عنوان آموزشی مقابله با کرونا در تهران

به گزارش تهران خبر؛ «حیدر کلهری» درباره اقدامات گروه های دوام مدیریت بحران شهر تهران در برنامه‌های مقابله با کرونا گفت: گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله در شهر تهران که به اختصار دوام نامیده می‌شوند به شکل داوطلبانه و در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا در انجام طرح واکسیناسیون کرونا که در ستادهای

انتشار بیش از ۶ هزار عنوان آموزشی مقابله با کرونا در تهران

به گزارش تهران خبر؛ «حیدر کلهری» درباره اقدامات گروه های دوام مدیریت بحران شهر تهران در برنامه‌های مقابله با کرونا گفت: گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله در شهر تهران که به اختصار دوام نامیده می‌شوند به شکل داوطلبانه و در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا در انجام طرح واکسیناسیون کرونا که در ستادهای مدیریت بحران شهر تهران اجرا می شود همکاری دارند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۲ هزار نفر عضو گروه‌های دوام در شهر تهران وجود دارد، گفت: طی ۱۰ ماه گذشته نیز طرح‌ ترویجی و آمرانه پیشگیری از کرونا و نظارت بر سلامت همزمان با اوج‌گیری مجدد کرونا در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به مرحله اجرا درآمد که در جریان آن اعضای این گروه ها با همراهی جمعیت هلال احمر اقدام به حضور در سطح محلات پایتخت و به خصوص محلات کمتر برخوردار کرده اند.

کلهری ادامه داد: این داوطلبان اقدامات خود را به صورت فعال در برگزاری برنامه های آموزش مقابله با کرونا انجام داده اند و با حضور در سرای محلات، ایستگاه‌های مترو، بازارهای میوه وتره‌بار و میدان‌های اصلی و محلی و مراکز خرید نسبت به انجام اقداماتی نظیر تب سنجی، توزیع بسته‌های حمایتی، محلول ضد عفونی کننده، ماسک، دستکش و ارائه آموزش ها و هشدارهای پیشگیری از کرونا اقدام کردند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه پویش اهدای ماسک نیز یکی اقداماتی بود که از سوی گروه های دوام انجام شد، گفت: گروه های دوام اقدام به توزیع ماسک در میان افراد فاقد ماسک نیز کرده و آنان را به استفاده از ماسک تشویق کردند.

به گفته وی، از مهرماه سال گذشته تاکنون گروه‌های دوام اقدام به تب سنجی از بیش از ۲۴۲ هزار نفر در ۶۸۸ سرای محله کرده‌اند. همچنین بیش از ۶ هزار عنوان آموزش مجازی مقابله با کرونا در پایتخت را نیز برای شهروندان برگزار کرده‌اند.

کلهری با بیان اینکه با رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از ۶ هزار دوره‌های آموزش حضوری در سطح محلی برگزار شده است، گفت:  نصب بیش از ۷۸ هزار پوستر آموزشی، توزیع بیش از ۵۷۷ هزار ماسک، ضد عفونی سطوح و فضاهای عمومی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی گروه های داوم در ۱۰ ماه گذشته است.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد که اقدامات داوطلبانه این گروه ها در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا همچنان ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.